Ramos thotë se nuk befasohet më nga cilësia e Messi-t

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Sergio Ramos ka thënë se nuk është më i befasuar nga cilësia e Lionel Messit pas goditjes së dënimit të vonuar të argjentinasit kundër Lille.

PSG dukej sikur po shkonte drejt humbjes së katërt radhazi në të gjitha garat pasi po humbiste 3-2 nga Lille të dielën pasdite me vetëm pak minuta për të luajtur.

Kylian Mbappe më pas rrëmbeu të dytin në lojë dhe Messi me një goditje dënimi në minutat e fundit, e cila gjeti këndin e fundit për të bërë 4-3 për Les Parisiens.

“Nuk jam i befasuar më,” tha Ramos kur u pyet pas fitores së vështirë në një ditë që u shënua nga ‘pushtimi’ i fushës nga drejtori sportiv Luis Campos, i cili zbriti nga tribuna në Parc des. Princat të vepronin si trajner sepse skuadra ishte në vështirësi.

“Unë nuk jam më i befasuar për Messin. Në Barcelonë ai ishte mësuar të vendoste ndeshjet si sot. Më vjen mirë që ai është në ekipin tim tani,” tha ish-lojtari i Sevillas dhe Real Madridit në Amazon Prime.

34 ndeshjet që dyshja kanë luajtur së bashku në klubin francez janë të mjaftueshme që Ramos të pranojë admirimin që ka për kampionin e botës me Argjentinën, duke lënë mënjanë rivalitetin e madh që ata patën në Spanjë nga sezoni 2005/2006 deri në sezonin 2021/2021. .

Në këto 16 sezone, dy yjet u takuan 44 herë, me argjentinasin që doli në krye në 19 ndeshje, ndërkombëtari evropian fitoi 16 herë dhe të dy palët ndanë pikët nëntë herë.