• Franck Ribery dëshiron rikthim në Bayern

  Ndonëse ai ende mendon të qëndrojë te Fiorentina, sulmuesi anësor francez Franck Ribery, nuk përjashton dëshirën se do të rikthehet në Bundesligë. Ish ylli i mesfsushës së Bayern-it, tashmë 37 vjeç, ka thënë për Bild: “Për momentin mendjen e kam të Fiorentina sepse prezenca ime është me rëndësi për ekipin. Por, për hir të vërtetë, […]

 • Formacioni i “ëndrrave” UEFA 2020

  Sipas traditës, UEFA publikon 11-shen më të mirë të vitit – versioni 2020. Përgjedhja e këtij ekipi të ‘ëndrrave’, nuk është thjesht shfaqje apo lakmi por, të nënvizojë lojtarët më të mirë të vitit që kaloi për secilin pozicion mbi fushën e gjelbërt. Formacioni ideal për 2020-ën sipas UEFA-s është 4-2-3-1. Le të fillojmë me […]

 • Superliga/ Vllaznia fitore në minutën e fundit

  Kanë përfunduar katër sfidat e javës së 15-të të Superligës. Fitojnë Vllaznia, Teuta dhe Kukësi. Laçi nuk shkon më shumë se barazimi me Skënderbeun. Vllzania fiton në mintën e fundit në Ballsh. Shkodranët shënuan me anë të Ardit Hoxhajt, pas një goditje me kokë, brenda zonës. Ish-lojtari i Bylisit, ka ndëshkuar vendasit në minutën e […]

 • Juan Cuadrado shërohet nga Covid dhe është gati për Superkupën

  Kolumbiani doli negative në tamponin e fundit dhe konsiderohet i shëruar. Ai do t’i bashkohet ekipit në finalen e Superkupës kunder Napolit Në situatën emergjente të Juventus-it, është tepër lehtësues lajmi i shërimit të Juan Cuadrado. Anësori kolumbian nuk është më pozitiv me Covid-19. Pas dy javësh me mungesa lojtarësh, juventinët rikuperojnë kështu një lojtar […]

 • Maverick Vinales heq dorë nga testi në Jerez

  Maverick Vinales që do të duhej të zbriste në pistë në Jerez me Yamaha R1 (version rrugor), duke parë shiun vendos të mos dalë në pistë, në ndryshim nga Zarco, Pirro dhe Bradl. Emrat e mëdhenj në Superbike do të punojnë në pistën Andaluziane për dy ditë, duke filluar me kampionin e botës Jonathan Rea. […]

Mirësevini në albanianpost.com
21 Janar 2021 |