Sport

Ballkani fiton Superligën e Kosovës


Skuadra e Ballkanit, e drejtuar nga trajneri Ilir Daja, ka arritur të sigurojë titullin në Superligën e Kosovës pasi mposhti Llapin 1-0 këtë të shtunë.

Për të tretin vit radhazi, Ballkani ka arritur të shpallet kampion i Kosovës. Kësaj radhe, një javë para fundit të kampionatit.

Në super përballjen e kësaj të shtune, mjaftoi një gol nga Bernard Karrica, në pjesën e dytë, që Ballkani të fitonte ndeshjen dhe të siguronte titullin kampion.

Pas 35 javësh, Ballkani ka 75 pikë, në krye të renditjes. Llapi ka 68 pikë, në vendin e dytë. Drita e vendit të tretë ka 66 pikë.

Po këtë të shtunë u luajtën edhe katër takime të tjera në Superligë:

Gjilani 2-1 Drita

Prishtina 5-0 Fushë Kosova

Malisheva 7-4 Liria

Ferronikeli 3-2 Dukagjini

Renditja në Superligë

Java e 36 dhe e fundit në Superligë do të sjellë duelet:

Ballkani -Prishtina

Drita – Malisheva

Dukagjini – Gjilani

Liria – Llapi

Fushë Kosova – Ferronikeli

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore