• Krasniqi: “Asnjëherë s’kam parë këso shqetësimi nga ana e partnerëve të Kosovës – të zhgënjyer thellë me Qeverinë”...

    “Shqetësimi për situatën aktuale në veri është vërtetë i madh”, ka deklaruar kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, para gazetarëve, pas takimit me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar dhe atë të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. “Asnjëherë më parë s’kam parë këso shqetë...

Të fundit nga Politikë

  • Trump sulmohet gjatë një tubimi, dëgjohen të shtëna dhe shihet gjak në ftyrën e ish-presidentit amerikan

  • Sveçla: Toleranca ndaj kriminaliteteve si fajdeja e haraçi ka përfunduar

  • Aksion i policisë kundër fajdexhinjëve, prangosen dy persona

  • Prokuroria nis hetimet ndaj profesorit Xhevat Krasniqi

  • Më shumë