• Rita Orës i dorëzohet çelësi i Prishtinës

    Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, i ka dorëzuar këngëtares kosovare me famë botërore çelësin e kryeqytetit. “Në emër të Kryeqytetit, ju dhuruam “Çelësin e Qytetit” për emocionet e veçanta që na dhuroni, dhe Rita përfaqësimin e dinjitetshëm që na bën në mbarë botën”, ka shkruar Rama në Facebook. Ai ka shtuat tutje se “Prishtina ju […]...

Të fundit nga Kulturë

  • Rita Orës i dorëzohet çelësi i Prishtinës

  • Rita Ora shihet në krah të Gjokoviç-it

  • Dua Lipa do të performojë në Tiranë në Ditën e Flamurit

  • “ILLYRICVM”, filmi që rindërton historinë e nuk e shpikë atë

  • Më shumë