Spanja dhe Portugalia ndajnë pikët, Haaland mposhtë Serbinë dhe Zvicra mposhtet nga Çekia

Ndeshjet e Nations League ishin interesante dhe me shumë gola.

Dueli mes Spanjës dhe Portugalisë përfundoi me rezultat të barabartë 1:1.

Epërsinë të parët e morën Spanja, ku shënuan me anë të Alvaro Moratës në minutën e 25-të.

Por Portugalia barazoi rezultatin në minutën e 82-të me anë të Ricardo Horta-s, i cili u inkuadrua në lojë në minutën 72-të.

Portugalia dhe Spanja radhiten në pozitat 2 dhe 3, ndërsa Republika Çeke janë në vendin e parë, pasi mposhtën Zvicrën.

Në grupin e Kosovës, Greqia ka mposhtur Irlandën Veriore me epërsi minimale 1:0.

Ndërsa në grupin e Shqipërisë, Islanda dhe Israeli kanë barazuar me rezultat 2:2.

Edhe ndeshja mes Serbisë dhe Danimarkës përfundoi me fitoren e këtyre të fundit me rezultat 0:1, ku golin e shënoi Erling Haaland.