Sport

Everton synon transferimin e Ziyech, nëse Gordon nënshkruan me Newcastle


Everton është gati të paguajë deri në 25 milionë funte për të nënshkruar me anësorin e Chelsea-t, Hakim Ziyech, pasi synojnë të zëvendësojnë Anthony Gordon, raporton Sky Sports.

Transferimi i Gordon te Newcastle United thuhet se po afrohet, ndërsa Blutë po mendojnë të lënë Ziyech të largohet.

Nëse Ziyech shkon në Goodison Park, do të ishte një kthesë e lehtë e ngjarjeve pas një ndeshjeje të keqe në Everton.

Të martën, Toffees panë Tottenham të hynte dhe të nënshkruante Arnaut Danjuma në huazim nga Villarreal të martën.

Të hënën, Frank Lampard u shkarkua nga bordi i Everto-nit pas një serie prej nëntë humbjesh në 12 ndeshje që e ka lënë klubin në zonën e rënies.

Kujtojmë se Ziyech kërkohet edhe nga Milan-i për një kohë të gjatë, por pritet të shihet se kush do ta nënshkruajë.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore