Pajisje

Teknologjia dhe bota e re që po krijojnë vajzat shqiptare


Në një botë ku kodi është gjuha e te ardhmes dhe inovacioni është matës i fuqisë, vajzat po ngrihen si pionierë të teknologjisë.

Jo vetëm përdoruese, si dikur – tani ato janë krijuese, zhvilluese dhe lidere të ardhshme të fushës së teknologjisë.

Prandaj, “Vajzat në TIK” është një stacion frymëzimi për të gjitha vajzat kosovare.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore