Kosova U19 fillon me humbje kualifikimet në Kampionatin Evropian

Kombëtarja U19 e Kosovës, ka filluar me humbje fazën kualifikuese të Kampionatit Evropian, duke u mposhtur në udhëtim te Norvegjia me rezultat 3:0.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte kryesisht e baraspeshuar, por në minutën e 44-të Dardanët e rinj ishin të pafat teksa u akordua një penallti në favor të norvegjezëve, të cilën e konkretizoi talenti i Chelsea-t, Bryan Fiabema.

Fiabema ishte mjaft i disponuar në këtë ndeshje, i cili në pjesën e dytë të ndeshjes realizoi edhe dy gola të tjerë.

Të dytin e realizoi në minutën e 66-të, teksa shtatë minuta më vonë, anëtari i klubit londinez trefishoi shifrat duke u shërbyer nga talenti kosovar, Uranik Seferi.

Kosova U19 është në Grupin 10 të fazës kualifikuese që filloi sot, e që përveç Norvegjisë, në këtë grup janë edhe Gjeorgjia e Uellsi.