Manchester City nuk arrin të sigurojë titullin e Premier League, barazon kundër West Ham

Ndeshja mes Manchester City-t dhe West Ham-it përfundoi me rezultat të barabartë 2:2.

Kjo ndeshje do të siguronte fitoren e titullit të Premier League, por Manchester City dështoi të fitojë ndeshjen.

Goli i parë erdhi në minutën e 24-të, ku shënoi Jarrod Bowen për epërsinë e West Ham.

Në fund të pjesës së parë, Bowen shënoi përsëri për të dyfishuar epërsinë.

Në pjesën e dytë, Jack Grealish shënoi për të ngushtuar epërsinë, në minutën e 49-të.

Në minutën e 69-të, Vladimir Coufal shënoi në portën e gabuar për të barazuar rezultatin.

Në minutën e 86-të, Riyad Mahrez pati mundësinë për fitoren e City-t, por ai nuk ishte i saktë nga penalltia.

Manchester City radhiten në pozitën e parë me 90 pikë.