Përballje

Davis nokauton Martinin – mbron titullin e kampionit të botës


Boksieri amerikan Gervonta Davis ka mbrojtur titullin e botës në kategorinë e lehtë në versionin WBA.

Davis e ka nokautuar të shtunën në raundin e tretë në Las Vegas, Frank Martin.

Ky i fundit ka pësuar humbjen e parë pas 18 fitoreve rresht, ndërsa Davis ka shënuar fitoren e 30-të.

Davis po bënte paraqitjen e tij të parë në ring që kur e mposhti Ryan Garcia-n në prill 2023.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore