Neville: Garnacho më kujton Ronaldo-n

Erik ten Hag’s deri më tani i ka tejkaluar pritjet gjatë sezonit të tij të parë në krye të Manchester United dhe një nga armët e tij më të mëdha është Alejandro Garnacho, i cili ka kontribuar me dy gola dhe dy asistime deri më tani në rolin e tij si zëvendësues.

Ai shënoi të dielën në fitoren 2:0 të skuadrës jashtë Leeds United, duke vazhduar përparimin e tij.

“Në minutat e para ai nuk ishte i drejtpërdrejtë, por pas 1-0 ai u përmirësua”, tha Ten Hag pas fitores së Manchester United.

“Ai ka aftësi të shkëlqyera driblimi, me ritëm dhe kohë për të vrapuar dhe për të përfunduar”.

Për golin e dytë të Manchester United, anësori 18-vjeçar e mori topin thellë dhe e futi topin në zonë përpara se ta mbyllte topin në rrjetë. Ishte e dyta për të në ligë pas të parës kundër Fulham.

Shtuar dy asistimeve të tij, asnjë lojtar në Premier League nuk ka qenë aq efektiv nga stoli këtë sezon sa anësori argjentinas i Manchester United.

Sezonin e kaluar, nën drejtimin e Ralf Rangnick, Garnacho bëri debutimin e tij në fund të sezonit, duke luajtur vetëm 12 minuta në dy ndeshje.

Këtë sezon ai ka startuar në tre nga 12 ndeshjet ku është përfshirë në skuadrën e ditës së ndeshjes, duke luajtur 352 minuta.

“Nëse je një lojtar i ri në Manchester United dhe je një sulmues, duhet të kesh arrogancë, të kesh një ego dhe ai duket sikur e ka atë, gjithashtu edhe pasion”, tha Gary Neville për të. në Sky Sports.

“Ai ka diçka për të, nuk ka dyshim për këtë.

“Qëndrim i keq apo jo, ai mund të luajë. Ai ka sjellë energji të vërtetë që kur ka ardhur në krahun e majtë.

“Më kujtohet Cristiano Ronaldo që shënoi një gol, një gol solo nga ajo anë shumë e shumë vite më parë”.