Dy golat e Florent Muslija nuk mjaftojnë për t’i dhënë barazimin Paderborn-it

Lojtari kosovar, Florent Muslija ka shënuar dy gola pavarësisht humbjes kundër Werder Bremen.

Dueli në ligën e dytë gjermane mes Paderborn dhe Werder Bremen përfundoi me fitoren dramatike të këtyre të fundit me rezultat 3:4.

Florent Muslija shënoi golin e parë në minutën e 15-të, nga pika e bardhë e penalltisë, por pas 20 minutash Bremen barazuan rezultatin.

Për të përmbyllur pjesën e parë me epërsi, u përkujdes përsëri Muslija i cili shënoi golin e dytë të Paderborn dhe personal.

Paderborn shënuan edhe golin e tretë në minutën e 57-të, por nuk arritën të mbajnë rezultatin, pasi Bremen shënoi dy gola të shpejt për të barazuar rezultatin në 3:3.

Ndërkohë, në minutën e 78-të për Paderbornin u inkuadrua edhe Marvin Çuni, sulmuesi i ri shqiptar, por ai nuk arriti të shënonte.

Pak para përfundimit të ndeshjes, Omer Toprak u përkujdes për t’i dhënë fitoren Bremen-it.

Gjatë këtij sezoni, Muslija radhiten në pozitën e 52-të sa i përket golashënuesve, pasi ai ka shënuar plotësisht tre gola deri më tani.