LeBron udhëheq Lakers drejt fitores së tretë radhazi, Suns mposhtin Pelicans

Ndeshjet në NBA ishin të “zjarrta” dhe interesante.

Los Angeles Lakers – Sacramento Kings

Dueli mes Los Angeles Lakers dhe Sacramento Kings përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 122:114.

Ndeshja ishte e baraspeshuar, por momentet e fundit të ndeshjes i takuan plotësisht Lakers.

Në çerekun vendimtar, LeBron James dhe Malik Monk ishin vendimtar, ku ky i pari shënoi 14 pikë në periodën e katërt, ndërsa Monk 11.

Në minutën e fundit të ndeshjes, LeBron James shënoi një kosh faull vendimtar, i cili i dha Lakers fitoren e tretë radhazi.

Më të dalluarit te Lakers ishin LeBron James me 31 pikë dhe Malik Monk me 24.

Ndërsa te Sacramento më të mirët ishin De’Aaron Fox me 30 pikë dhe Buddy Hield me 26.

New Orleans Pelicans – Phoenix Suns

Ndeshja mes New Orleans Pelicans dhe Phoenix Suns përfundoi me fitoren e këtyre të fundit me rezultat 110:123.

Pjesa e parë ishte e dominuar nga Suns, të cilët arritën një epërsi prej 10 pikësh ndaj Pelicans.

Pelicans arrinin të ngushtonin rezultatin në disa raste, por Suns nuk lejonin të humbnin ndeshjen.

Më të mirët në anët e Suns ishin Devin Booker me 33 pikë, Miles Bridges me 15 dhe Chris Paul me 11 pikë e 15 asistime.

Ndërsa në anën tjetër, më të dalluarit te Pelicans ishin Devonte Graham me 28 pikë dhe Jonas Valanciunas me 25 pikë e 16 kërcime.