Gatimi

E thjeshtë dhe perfekte: Speca të mbushur me djathë dhe patate


Ilustrim

Speci i mbushur me djathë e patate, mund të shërbehet si pjatë anësore. Në çdo rast, edhe pse në shikim të parë nuk do të duket se kjo recetë sjell diçka veçanërisht të re – gjithçka do të jetë më e qartë kur të provoni patatet që kanë marrë erën e specit së bashku me shijen e djathit.

Përbërësit për 5 speca me thumba mesatare:

250 gram djathë

1 vezë

2 lugë të plota salcë kosi

piper dhe gjethe aguliçe

pak vaj

500 – 600 gram  patate

Përgatitja:

Pritini majat drejt e nga specat dhe hiqni farat. Grini djathin, shtoni vezën dhe kosin dhe rrihni. Përzierja është mjaft e rrallë, por duke pjekur vezën do të bashkojë djathin dhe kosin dhe do të shtrëngohet. Mbushni specat dhe ktheni majat e prera – shtyjeni secilën majë në specin tuaj.

Qëroni patatet dhe i prisni në copa të mëdha.

Tavën e pjekjes e lyejmë me yndyrë, i vendosim patatet, më pas i rregullojmë specin në mënyrë që pjesa e sipërme e tij të prekë fundin e tavës.

Hidhni rreth 500 ml supë mbi gjithçka, nëse nuk keni, përdorni një kub supe ose ujë me erëza të thata.

E pjekim në 200 gradë derisa njëra ane e specit të marrë ngjyrë kafe, ndaj kthejeni me kujdes që të skuqet edhe ana tjetër.

Gjatë kësaj kohe, patatet në supë fillimisht do të zihen, do të zbuten dhe më pas do të piqen pak.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore