Sport

Zyrtare/ Tammy Abraham i bashkohet Romës


Sulmuesi Tammy Abraham është transferuar te Roma nga Chelsea për shifrën e 40 milionë eurove.

Abraham, golashënuesi më i mirë i Chelsea-s sezonin që kaloi, i bashkohet Romës së menaxhuar nga ish-trajneri i Chelsea-t, Jose Mourinho, në një kontratë pesë vjeçare.

Në kontratën e tij, Chelsea ka përfshirë të drejtën e riblerjes për 68 milionë euro.

“Është e qartë kur një klub të dëshiron me të vërtetë”, tha Abraham, “Roma e bëri të ditur interesin e tyre menjëherë”.

“Roma është një skuadër që e meriton të luftojë për tituj dhe trofe. Kam pasur eksperiencën e të fituarit trofe madhor me Chelsea-n dhe dua të jem në garë për ato përsëri”.

“Dua t’i ndihmojë Romës të arrijë në nivelin ku duhet të jenë”, tha Tammy.

“Është nder i madh të vesh numrin nëntë në këtë klub”, vazhdoi ai, “mezi pres të filloj dhe t’i ndihmojë skuadrës”.

Abraham kryejti testet mjekësorë të dielën pasi Roma arriti marrëveshje me Chelsea-n.

Chelsea riktheu në skuadër Lukaku-n në skuadër për 130 milionë euro.

Inter e zëvendësoi atë me Dzeko-n dhe trekëndëshi u kompletua me Abraham-in që iu bashkua Romës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore