• “Albin rrenci”, “Albin mashtruesi” – qytetarët brohorasin të revoltuar në protestë

    Të frustruar me rritjen e çmimit të rrymës dhe qasjen e kryeministrit të Kosovës, qytetarët kanë protestuar në Prishtinë duke brohoritur “Albin mashtruesi”, “Albin rrenci”. Etiketat “rrenc” dhe “mashtrues” i janë mveshur Kurtit meqë sa ishte në opozitë thoshte se rryma është shumë shtrenjtë dhe premtonte uljen e çmimit, derisa tash po deklaron se “aq [&helli...

Të fundit nga Politikë

  • PSD: Qeveria, zyrë për informim e KEDS-it dhe KESCO-s

  • FSHF: Dinastia ‘Duka’ mes forcimit dhe rënies

  • Si të kuptohet gjuha e çoroditur e Kurtit në Kuvend?

  • “Bir k*rve”: Presidenti Biden kapet duke fyer gazetarin

  • Më shumë