Sport

Topi i Artë/ Emrat nga 30 deri në 11


Po i afrohemi çdo minut e më shumë momentit kur do të shpallet futbollisti më i mirë në botë për vitin 2021.

Si çdo herë, France Football emëron 30 futbollistë në listën e ngushtë të të përzgjedhurve për t’i votuar.

Dhe, nga ora 16:30, ka filluar numërimi mbrapsht, nga vendi i 30-të, deri te i pari.

Deri tani, janë emëruar 20 futbollistë, deri të vendi i 11-të.

Top 10, si gjithmonë, do të zyrtarizohet pak më vonë.

Emrat nga 30 deri në 11, vijojnë si më poshtë:

29 – Luka Modric, Cesar Azplicueta

26 – Ruben Dias, Gerard Moreno, Nicolo Barella

25 – Phil Foden

24 – Pedri

23 – Harry Kane

21 – Lautaro Martinez, Bruno Fernandes

20 – Riyad Mahrez

19 – Mason Mount

18 – Simon Kjaer

17 – Luis Suarez

16 – Neymar

15 – Raheem Sterling

14 – Leonardo Bonucci

13 – Giorgio Chiellini

12 – Romelu Lukaku

11 – Erling Braut Haaland

Futbollistët në top 10 do të jenë: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Karim Benzema, Kylian Mbappe, N’Golo Kante, Jorginho, Kevin de Bruyne, Mohammed Salah, Gianluigi Donnarumma.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore