Sport

Teuta fiton me dhjetë futbollistë në Korçë


Java e 18-të e Abissnet Kategorisë Superiore është mbyllur me fitoren e Teutës.

Kampionët në fuqi kanë lënë prapa katër humbjet rradhazi, duke arritur një fitore shumë të vuajtur në Korçë përballë Skënderbeut.

Ndeshja në fakt ishte shumë e qetë, me të dy skuadrat që dukeshin sikur po luanin për një pikë.

Pjesa e parë nuk ofroi asgjë, madje as edhe një goditje të vetme në portë.

Kurse pjesa e dytë ishte histori ndryshe.

Teuta filloi të krijonte raste, dhe momentin e shfrytëzoi që njërën nga ato raste ta shndërronte në gol.

Hero i djemve të detit ishte Lorenco Vila, i cili shumë bukur shënoi golin i cili solli tre pikët durrsakëve.

Teuta mbeti edhe me dhjetë futbollistë në fushë pas daljes me karton të kuq të Dacit, po kjo nuk i ndihmoi Skënderbeut që të nxjerrte një pikë nga ky takim.

Teuta ndodhet në vendin e gjashtë, me 21 pikë pas 18 javësh.

Kurse Skënderbeu mbetet në luftë për mbijetesë, me 16 pikë në vendin e tetë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore