Sport

Rrëfimi i më të mirëve të botës, Driton Kuka dhe Distria Krasniqi flasin për Albanian Post


Të shtunën, Driton Kuka dhe Distria Krasniqi, u nderua me titullin e më të mirit në botë.

Kuka u zgjodh trajneri më i mirë në botë, derisa Krasniqi u nderua me titullin xhudistja femër më e mirë.

Përkundër vështirësive, ata nuk u dorëzuan asnjëherë dhe arritën që Kosovën ta ngrisin në piedestalin e botës së xhudos.

Për Albanian Post, ata rrëfejnë momentet më të bukura të karrierës, dhe ndjenjën që kanë si tani, edhe zyrtarisht, më të mirët e botës.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore