Sport

PSG fillon negociatat me Zidane


Në mëngjesin e së enjtes, nga zyrat e le Parisien, është konfirmuar bomba e ditëve të fundit.

Paris Saint-Germain ka filluar bisedimet me ish-trajnerin e Real Madrid-it, Zinedine Zidane.

Shkarkimi i Ole Gunnar Solskjaer nga Manchester United ka trazuar ujërat në më shumë vende se sa “Old Trafford”, dhe Paris-i është një ndër vendet e prekura.

Kjo sepse Manchester United po e kërkon me ngulm trajnerin aktual të parisienëve, Mauricio Pochettino.

Dhe, jo vetëm që United po e kërkon, por edhe argjentinasi është tejet i interesuar për një lëvizke te klubi anglez.

Trajneri argjentinas nuk është i lumtur në Paris, dhe rikthimi në Angli është diçka që atij i intereson shumë.

Ai ka filluar bisedimet me United-in, derisa sot PSG ka filluar bisedimet me Zinedine Zidane.

Pochettino do të largohet nga Paris Saint-Germain, vetëm nëse klubi arrinë marrëveshje me Zinedine Zidane.

Drejtuesit e PSG po bëjnë gjithçka që Zinedine të jetë trajneri i ri i klubit. Një takim ishte mbajtur disa javë më parë, kurse tani bisedimet kanë avancuar.

Paris-i fillimisht e dëshironte francezin për verën e ardhshme, por situata me Pochettino-n mund të përshpejtojë gjërat.

Kampi i Zidane beson që kjo lëvizje është më shumë një çështje e ‘kur’ se ‘nëse’ do të ndodhë.

PSG do të ishte vetëm klubi i dytë në karrierën e Zidane, pasi ai deri tani ka drejtuar vetëm Real Madrid-in, duke fituar pothuajse gjithçka të mundshme.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore