• Nis takimi Kurti-Vuçiç

    Ka filluar takimi në mes të kryeministrit kosovar, Albin Kurti, dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, përkatësisht Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, si dhe të Dërguarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Takimet në Bruksel këtë të enjte kanë f...

Të fundit nga Politikë