Sport

Ndeshje me ‘aromë’ titulli për Manchester City-n


12 janë javët që kanë mbetur në Premier League deri në fund, 12 është diferenca që ka Manchester City me vendin e dytë në tabelë.

Skuadra e Guardiola-s pret Wolves, e cila këtë sezon nuk ka më synime, pasi ka siguruar mbijetesën dhe është larg vendeve evropiane.

20 është numri i fitoreve me radhë i qytetarëve në të gjitha kompeticionet.

Sonte, përveç Nathan Ake, Pep ka çdo lojtar tjetër në dispozicion për përzgjedhje.

Te skuadra e Nuno Santos mungojnë: Boly, Jimenez, Marcal dhe Podence.

City synon rekordin e 23 fitoreve radhazi, që mbahet nga Bayern Munchen, dhe ndeshjet që ka përpara janë: Wolves, United, Southampton, Fulham.

Se sa do arrijnë ta përmbysin rekordin, do të tregojnë dy javët në vijim.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore