Sport

Mohammadreza Gerai i Iranit fiton të artën në mundje


Në stilin Greko-Roman, në kategorinë deri në 67 kilogramë, Irani gëzon medaljen e artë.

Në finalen përballë ukrainasit, Parviz Nasibov, mundësi nga Irani, Mohammadreza Gerai, ishte shumë i fort.

Ai e dominoi luftën, duke fituar me rezultat 9-1.

Nasibov fitoi medaljen e argjendtë.

Kurse, dy medaljet e bronzta shkuan për Frank Staebler të Gjermanisë dhe Mohamed Ibrahim Elsayed të Egjiptit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore