• Florian Marku kampion – mbreti shqiptar drejt majave

    Para ndeshjes i premtoi se do ta mposhtë, dhe këtë e bëri. Florian Marku e mbajti fjalën duke fituar duelin për titullin IBF përballë ukrainasit Maxim Prodan. Përballë publikut londinez, Marku, një ish-kikboksier, arriti të shpallej kampion i IBF në peshat Velter. Ai e mposhti Maxim Prodan me vendim të jurisë, duke e ngjitur kështu […]

Të fundit nga Sport

  • Mes mungesave, Shqipëria humb ndeshjen por jo shpresën

  • Tifozët duan fitore, “Air Albania” mbushet kuqezi

  • Policia rrethon stadiumin, fillojnë grumbullimet e tifozëve

  • Gjithçka është gati për përballjen e “shqiponjave”

  • Më shumë