• Fitorja e revanshit e Italisë – si u prit në Tiranë

    Londra, kryeqyteti i magjisë së futbollit, priti gjysmëfinalen e parë, mes Italisë dhe Spanjës. Azurët, skuadra e vetme me çdo fitore deri në këtë fazë, kërkonte të vazhdonte ecurinë e jashtëzakonshme. Spanja, në anën tjetër, synonte përsëritjen e suksesit të finales së vitit 2012. Brenda kohës së rregullt dhe asaj shtesë, fitues nuk pati. U […]...

Të fundit nga Sport

  • “Kam punuar shumë gjithë jetën për të arritur këtu”, Marku sonte përballet me Kongon

  • Stadiumi si gërmadhë që s’po ndërtohet qe 7 vjet

  • Kaos në “Feti Borova”, 30 tifozë futen në ring dhe godasin boksierin kolumbian

  • UEFA bën reportazh me Sylvinhon dhe Elseid Hysajn

  • Më shumë