Sport

Fitore me shije Champions-i për Frankfurt-in, pasditja në Bundesliga


U zhvilluan pesë ndeshjet e para të javës së 27-të në Bundesliga.

Në “Signal Iduna Park”, u luajt takimi më i rëndësishëm i orës 15:30.

Në luftën direkte për vendin e fundit që dërgon në Champions, Dortmund priste Eintracht-in.

Vetëm pas 11 minutave lojë, mysafirët morrën epërsinë, pas një gabimi të Schulz që shënoi në botën e vet.

Hummels barazoi në minutën e fundit të pjesës së parë.

Frankfurt e kujdesshme në mbrojtje, në fund goditi Dortmund-in me kundërsulm.

Ishte Andre Silva shënoi bukur me kokë pas një krosimi të mrekulleshëm të Kostic.

Eintracht shkëputet me shtatë në vendin e katërt, duke iu afruar shumë pjesëmarrjes në Champions për sezonin e ardhshëm.

Edhe Wolfsburg arriti një fitore të rëndësishme për t’u konfirmuar si skuadra e tretë e kampionatit.

Ujqërit fituan me rezultat minimal përballë Koln-it.

Ndeshjet tjera të ditës përfunduan me këto rezultate:

Augsburg 2–1 Hoffenheim

Leverkusen 2-1 Schalke

Mainz 1-1 Arminia Bielefed

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore