Përballje

Fiorentina gabon, Sampdoria kthehet te fitorja


Fiorentina ka lëshuar një mundësi shumë të mirë që të bashkohet me skuadrat kryesuese sot përballë Empoli-t.

Ekipi vjollcë vinte pas një fitoreje të madhe përballë Milan-it, dhe sot kërkoi që të gjente një tjetër fitore.

Por, ata u ndalën në fund, duke mos gjetur as edhe një pikë.

Ndeshja nisi më mirë për Fiorentina-n, e cila përkundër rasteve në pjesën e parë, nuk arriti të gjente rrugën e rrjetës.

Vlahovic, i përhershmi ishte ai që gjeti rrugën deri te goli, pas një asistimi të Callejon.

Ndeshja po shkonte shumë mirë për Fiorentina-n, deri në minutën e 87-të, kur ndryshoi gjithçka.

Bandinelli ishte ai që barazoi rezultatin për Empoli-n, dhe vetëm dy minuta më pas, Pinamonti kompletoi rikthimin e çmendur.

Deri në fund nuk ndryshoi asgjë, me Empoli-n që ngjitet në dhjetëshen e parë të tabelës me këtë fitore.

Empoli ka 19 pikë në vendin e dhjetë, derisa Fiorentina ka mbetur në vendin e tetë, me 21 pikë.

Në ndeshjen tjetër, pas tre humbjeve, u rikthye te fitorja Sampdoria.

Edhe Samp fitoi me përmbysje. Verona ishte duke udhëhequr në pjesën e parë, por gjithçka ndryshoi në të dytën.

Në pjesën e dytë, Candreva, Brezeszynski dhe Murru shënuan tre herë për rezultatin përfundimtar 3-1.

Sampdoria shkëputet nga zona e ftohtë, duke u ngjitur në vendin e 15-të me 15 pikë, kurse Verona mbetet e nënta, me 19 pikë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore