Euro 2020

EURO 2020 – Amsterdami vishet portokalli


Kompeticionet madhore si EURO sjellin festë te çdo shtet pjesëmarrës.

Ajo shfaqet në mënyra të ndryshme.

Çdo njeri ka në gojë ndeshjen e radhës për kombëtaren e tyre, çdo familje bëhet bashkë për 90 minutat e takimit e shumë qytete ngjyrosen me ngjyrat me të cilat ata përfaqësohen.

Dhe, portokallia, do të njihet gjithmonë si ngjyra e Holandës, jo vetëm nga holandezët, por nga e gjithë bota.

Në rikthimin e skuadrës së tyre në Evropian pas nëntë vitesh, tifozët e tulipanëve, kanë veshur në mënyrë të jashtëzakonshme Amsterdam-in, pikërisht me ngjyrën portokalli, që më së miri i simbolizon ata.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore