Boterori 2022

Dyshja e SHBA-ve, Dest dhe McKennie, do të jenë çelësi i suksesit në Katar


Dyshja e SHBA-ve, Sergino Dest dhe Weston McKennie mbajtën një konferencë zbavitëse për shtyp të shtunën që ofroi një paraqitje të shkurtër të kimisë midis këtyre dy lojtarëve përpara Kupës së Botës Katar 2022.

Dest, 22 vjeç, dhe McKennie, 24, të dy e deklaruan veten të përgatitur për botërorin , por ishte miqësia e tyre ajo që u bë lajm.

Kur u pyet se si ekipi do t’i qaset Uellsit, duke folur taktikisht, Dest-it iu desh të konsultohej me McKennie përpara se të përgjigjej.

Dyshja e SHBA-ve, të cilët do të bëjnë debutimin e tyre në Kupën e Botës, ka të ngjarë të jenë dy lojtarët më të rëndësishëm në skuadrën e SHBA-ve.

Dest, aktualisht i huazuar në AC Milan nga FC Barcelona, ​​është një mbrojtës, detyra e të cilit në fushë do të jetë të ushqejë mesfushorin e Juventus-it, McKennie, në mënyrë që ai të mund të fillojë sulmin.

Miqësia e tyre jashtë fushës është një shenjë e shkëlqyer e asaj që duhet pritur dhe fakti që të dy luajnë në Serie A vetëm sa do të përmirësojë kiminë.

Ndërsa Dest dhe McKennie janë dyshja që do të sigurojnë që SHBA-të të mos pranojë gola duke mbajtur topin, puna e tyre do të ndalet pranë zonës së kundërshtarit.

Sulmuesi i SHBA-ve, Christian Pulisic është i zgjedhuri kur bëhet fjalë për shënimin e golave, por ai do të jetë në gjendje të shkëlqejë vetëm pasi Dest dhe McKennie të përfundojnë detyrat e tyre.

“Unë ndihem mirë. Sigurisht, pas ndeshjes së fundit [për AC Milan], pata pak lodhje. Tani për tani, po shkon mirë. Jam gati të luaj”, tha Dest.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore