Teknologji

Domenni sex.com zyrtarisht ka dalë në shitje


Më herët domenni sex.com ishte shitur për 13 milionë dollarë në vitin 2013.

E tani çmimi fillestar do të jetë 20 milionë dollarë, kurse ai që arrin të ofrojë më së shumti do ta ketë në pronësi.

“Sex.com është një prej domenëve në më të njohur dhe të vlefshëm në botë, dhe jemi të kënaqur që mund ta ofrojmë në shitje atij që shprehet i gatshëm të ofroj më shumë”, tha Elnaz Gerami nga CMO.

Sex.com domain name on sale

Kjo është një mundësi e rrallë që ta ketë në pronësi një pjesë të historisë së internetit.

Domeni legjendar është platforma e parë që kërkon identifikim personal për kyçje në sistem. Kjo e bën faqen më të sigurtë dhe më të çmuar në industri.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore