Lajme

Doja Cat dhe 30000 kristalet Swarovski në trupin e saj


Doja Cat ishte qershia mbi tortë e Javës së Modës në Paris këtë fundjavë.

Këngëtarja e “Need to Know” doli në sfilatën e modës Schiaparelli Haute Couture duke shkëlqyer në kristale të kuqe.

Hyrja madhështore e Doja-s në ditën e parë të Javës së Modës e pa yllin të veshur me 30 mijë kristale Swarovski të vendosura me dorë, të mbështjellë me një bust mëndafshi të kuq.

“Doja’s Inferno” është sjellë në jetë nga grimerja e famshme Pat McGrath.

Artistja e grimit dhe sipërmarrësja shpenzoi “4 orë e 58 minuta” duke vendosur me dorë çdo kristal në lëkurën e Dojas.

Flokët e këngëtares dhe ikonës së modës ishin të mbuluara me kapele, më pas lëkura e saj me bojë, përpara se në trupin e saj të vendoseshin kristale dhe pluhur ari.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore