• Zllash, çfarë ndodhi gjatë luftës në këtë fshat?

    Të mërkurën e 15 shtatorit, ka filluar gjykimi në Gjykatën Speciale në Hagë ndaj ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa, si i akuzuar për krime lufte. Sipas organit të akuzës, ai akuzohet për ndalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje të paligjshme të shqiptarëve. Por, zëvendës komandanti i UÇK-së në Zonën Operative të [&helli...

Të fundit nga Politikë