Shqipëria

Zjarr i madh në Shkodër, rrezikohen banesat


Një zjarr i madh ka rënë në Shkodër, në zonën e tregut të rrobave të përdorura, përkatësisht në lagjen Perash të qytetit verior.

Përmasat e zjarrit janë të mëdha dhe mësohet se edhe banesat janë aktualisht të rrezikuara prej tij.

Teksa, të angazhuar për fikjen e flakëve janë dhjetëra forca zjarrfikëse, të cilët kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje.

Detaje të tjera priten në vazhdim.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore