Zeneli vazhdon me formë të mirë, dhuron asistimin e radhës në fitoren e ekipit të tij

Që prej rikthimit nga lëndimi, futbollisti i Kosovës, Arbër Zeneli, po kalon në formë shumë të mirë me ekipin e tij, Reims.

Ai arriti të asistojë në golin e fitores, që skuadra e tij e realizoi me rezultat 0:1 ndaj Angers, në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të në Ligue 1.

Vlen të theksohet se ky ishte asistimi i tretë radhazi i Zenelit, që prej se u rikthye nga lëndimi.

Ai e shërbeu shokun e tij të skuadrës në minutën e 24-të, i cili kaloi skuadrën e Reims në epërsi.

Më pas, skuadra e Zenelit mbeti me një futbollist më pak në fushë, pas daljes me të kuq të Anastasios Donis në minutën e 34-të.

Megjithatë ata arritën mirë ta ruajnë epërsinë, për të marrë një fitore me shumë vlera.

Reims pas fitores së sotme ka 32 pikë dhe renditet në pozitën e 12-të në tabelën e Ligue 1, kurse, Angers me 29 pikë ndodhet dy pozita më poshtë.