Zeneli shënon në Kupën e Francës, për të kualifikuar tutje Reims-in

1/32 e finales së Kupës së Francës mes Loon Plage dhe Reims, përfundoi me fitoren dominante të këtyre të fundit, me rezultat 0:7.

Gjithcka ishte e barabartë deri në miunutën e tretë shtesë të pjesës së parë, ku shënoi sulmuesi kosovar, Arbër Zeneli.

Më pas, në pjesën e dytë, Reims shënuan edhe gjashtë gola të tjerë, për të fituar ndeshjen.

Zeneli nuk shënoi gola të tjerë në këtë ndeshje, por ishte goli i tij i cili hapi dyert bashkëlojtarëve të tij.

Në 1/16 e finales, Reims do të përballen me ASM Belfort, pasi këta të fundit mposhten ST Quentin.