Film

Zendaya u frymëzua nga “nënat në jetën e saj” ndërsa portretizonte personazhin në “Challengers”


Aktorja amerikane Zendaya po përdor instinktet e saj amtare për rolin e saj të fundit në film.

Derisa ajo u shfaq në premierën e filmit të saj të ardhshëm “Challengers” në Londër, ku ylli foli për frymëzimin pas debutimit të saj në ekran si nënë.

“Nënat në jetën time dhe rreth meje” është ajo që ajo e ndihmuan të luante Tashi Duncan, një ish-mjeshtre  e tenisit e kthyer në trajnere.

Gjatë bisedës, ajo shtoi se ka pasur pak praktikë gjatë gjithë viteve, shkruan People, transmeton AlbanianPost.

“Unë kam shumë, shumë mbesa dhe nipa, kështu që ata janë si fëmijët e mi të marrë hua, e dini? Unë mund të argëtohem dhe t’ua kthej prindërve të tyre”, tha Zendaya.

Duke ndryshuar tonin e saj për të shprehur mirënjohjen e saj, ajo shtoi, “Por unë jam padyshim e frymëzuar nga mënyra se si ato trajtojnë dhe marrin mëmësinë”.

Në komedinë sportive romantike, talenti Dune e gjen veten në qendër të një trekëndëshi intensiv dashurie mes burrit të saj (Mike Faist) dhe ish të dashurit (Josh O’Connor).

Sipas përmbledhjes zyrtare, Challengers ndjek “tre lojtarë që e njihnin njëri-tjetrin kur ishin adoleshentë, ndërsa konkurronin në një turne tenisi për të qenë fitues i madh botëror me famë botërore dhe për të rindezur rivalitetet e vjetra brenda dhe jashtë fushës”.

Dhe ndërsa Zendaya me shumë talente nuk ka portretizuar ende një nënë deri më tani, regjisori i filmit, Luca Guadagnino, ka qenë prej kohësh i sigurt në aftësinë e saj për t’u përshtatur.

“Dua të them, wow. Ne e redaktuam filmin dhe pothuajse nuk përdorim asnjë prej dyfisheve të saj. Ajo është shumë e mirë”, tha regjisori i “Call Me By Your Name” në një intervistë të tetorit të vitit 2022 me Variety.

Guadagnino, 52 vjeç, shtoi se Zendaya “kaloi tre muaj” duke u trajnuar me trajnerin profesionist të tenisit dhe ish-lojtarin Brad Gilbert, i cili gjithashtu shërbeu si konsulent në film.

“Challengers” mbërrin në kinema më 26 Prill.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore