Shqipëria

Zbulohet arsenali i armëve në Kodër Mëzes


Policia e Tiranës ka bërë me dije se është finalizuar operacioni policor i koduar “Arsenali”.

Sipas saj, janë sekuestruar një arsenal armësh, municion luftarak, granata, tri automjete, njëri prej tyre i blinduar, tri motomjete pa targa, një jet ski, targa të ndryshme shqiptare dhe të huaja, dy fenelina policie dhe një paruke.

Kështu në pranga ka rënë një 62-vjeçar që i mbante në garazh, dhe është shpalluar në kërkim djali i tij.

Policia njofton se po punohet për kapjen e këtij të fundit si dhe për identifkimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore