Pajisje

Zbulimet e fundit lidhur me Iphone 16: Touch ID zhduket


Një burim i specializuar në teknologji, Weibo, ka bërë të ditur se linja e re e Iphone 16 nuk do të përfshijë teknologjinë e vërtetimit të gjurmëve të gishtërinjve.

Sipas postimeve të tyre, Apple nuk ka në plan të rikthejë metodën e Touch ID për skanimin e gjurmëve të gishtërinjve në këtë seri të re të produkteve.

Report: Touch ID Will Not Return on iPhone 16 - MacRumors

Ky lajmërim po krijon shumë komente dhe spekulime rreth rrugës që kompania po ndjek për sigurinë e përdoruesve të saj.

Përveç kësaj, njoftohet se Apple është aktiv në projektimin e çipave të reja për iPhone 16 dhe iPhone 16 plus, duke synuar uljen e kostos së prodhimit të këtyre pajisjeve.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore