Sport

Xavi kërkon përgjigje nga Busquets


Dario Sport raporton se trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, kërkon një përgjigje nga Sergio Busquets për situatën e kontratës së tij.

Busquets, 34 vjeç, bëhet një lojtar i lirë në fund të sezonit, por Barcelona është e etur që mesfushori të pranojë një zgjatje. Reprezentuesi spanjoll është shumë i lidhur me një lëvizje në Major League Soccer.

Barcelona i kishte thënë lojtarit se kërkon një përgjigje deri në fund të muajit në mënyrë që të mund të planifikojnë për sezonin e ardhshëm, por raporti thotë se kjo mund të çohet përpara.

Busquets nuk ishte në formën e tij më të mirë në këtë sezon, i cili nuk ishte gjithmonë zgjidhja e parë e Xavi-t.

Kujtojmë se pavarësisht vendimit të Busquets, Barcelona po kërkojnë ta rikthejnë Lionel Messi-n në Barcelonë, e cila do të ishte fantastike për blaugranët.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore