Sport

Xavi: Barcelona ka nevojë për një lojtar si Cazorla


Xavi Hernandez ka thënë se Barcelona ka nevojë për një lojtar të tipit Santi Cazorla nëse duan të ndërtojnë suksesin e tyre për të fituar La Liga këtë sezon.

Trajneri i Barçës e udhëhoqi klubin drejt titullit të tyre të parë të ligës që nga viti 2019, por tha se ata duhet të forcohen këtë verë nëse duan të bëjnë hapa përpara në Evropë pas daljeve radhazi në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Pasi humbi Lionel Messin, i cili njoftoi synimin e tij për t’u bashkuar me Inter Miami të mërkurën, Xaxi tha se dëshiron një mesfushor sulmues dhe një zëvendësues për Sergio Busquets, i cili do të largohet nga klubi kur t’i skadojë kontrata këtë muaj.

“Unë do të nënshkruaja një Santi Cazorla për Barçën,” i tha Jijantes Xavi, i cili drejtoi ish-mesfushorin e Arsenalit në Katar.

“Ai është lojtari më i mirë me të cilin kam punuar si trajner. Nuk mund t’i vendosni një çmim. Me përjashtim të Messit, Busquets dhe Iniesta, ai është lojtari me të cilin kam rënë më shumë në dashuri. Ai ka një talent që nuk ekziston askund tjetër në lojë”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore