Sport

Wilian përgatit rikthimin në Premier League


Sulmuesi brazilian, Willian, mund të rikthehet në Premier League-n angleze pas aventurës në vendlindje te skuadra e Corinthians.

Ish-lojtari i Chelsea-t dhe Arsenal-it u largua në drejtim të Brazilit një vit më parë, pasi përfundoi kontratën me “topçinjtë”.

33-vjeçari sipas “Goal” mund të rikthehet, pasi nuk po ndihet “komod” në skuadrën nga Amerika e Jugut, ku ka realizuar vetëm një gol në 44 paraqitje.

Fulham-i interesohet për shërbimet e veteranit brazilian. Ai ka dhe 16 muaj kontratë me Corinthians-it, por një klauzolë e veçantë e lejon atë të rikthehet në Premier League.

Willian numëron 258 paraqitje në elitën e futbollit anglez. 36 gola dhe 44 asistime mbajnë emrin e tij. Ai është shpallur dhe dy herë kampion i ligës me Chelsea-n.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore