Sport

West Ham synon transferimin e Lingard


West Ham United ka hapur diskutime me Jesse Lingard, i cili u largua nga Manchester United këtë verë, sipas The Athletic.

Lingard pati një periudhë të suksesshme me skuadrën e David Moyes në gjysmën e dytë të sezonit 2020-21, duke shënuar nëntë gola në 16 paraqitje në Premier League, si dhe duke regjistruar katër asistime.

Por që kur u kthye në Old Trafford, Lingard u përpoq të kishte një ndikim të rëndësishëm, por shënoi vetëm dy herë në 22 ndeshje.

30-vjeçari ishte në United që nga viti 2001, por tani është në kërkim të një klubi të ri pasi i skadoi kontrata.

The Athletic raporton se West Ham dëshiron të nënshkruajë përgjithmonë mesfushorin sulmues, por ende nuk ka bërë një ofertë.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore