Lajme

Vriten dy luftëtarë të Hezbollahut, thotë grupi


Dy luftëtarë të Hezbollahut u vranë këtë të hënë tha grupi libanez i cili i ka identifikuar luftëtarët si Ali Mhanna dhe Mohammad Bassam.

Hezbollahu gjithashtu mori përsipër disa sulme kundër Izraelit, duke përfshirë shënjestrimin e një ndërtese ku tha se ushtarët izraelitë po strehoheshin në qytetin Yir’on në kufirin Izrael-Liban.

Hezbollahu dhe Izraeli kanë shkëmbyer zjarr ndërkufitar pothuajse çdo ditë që nga shpërthimi i luftës në Gaza.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore