Pajisje

Vivo prezanton modelin e ri V29e në tregun ndërkombëtar


Në gusht të këtij viti, Vivo prezantoi modelin V29e, në tregun indian. Tani, ky telefon është publikuar edhe në tregun ndërkombëtar me disa ndryshime të konsiderueshme.

Versioni global i Vivo V29e vjen me një ekran AMOLED 6.67-inç dhe ofron teknologjinë HDR10+.

Një ndryshim tjetër është në kapacitetin e baterisë. Edhe pse versioni indian ka një bateri prej 5,000 mAh, modeli global vjen me një bateri më të vogël prej 4,800 mAh, por ofron mbushjen e shpejtë me një fuqi prej 44 W.

Të dy versionet kanë tre kamere, dhe kamera kryesore është 64 MP.

Versioni global i V29e nuk ofron mbështetje për kartelën microSD, por është e pajisur me certifikatën IP54 për rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore