• Veseli: Gjykimi të jetë i drejtë – mos të cenohet besimi i popullit të Kosovës në Speciale

    Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e së hënës në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSk), pas një kohë të gjatë është deklaruar duke kërkuar që procesi të jetë “i drejtë” dhe të mbaroj në “kohë të arsyeshme” e po ashtu të jetë në përputhje me Kushtetutën e Kosovës. Veseli, ka thënë […]...

Të fundit nga Politikë

  • Sveçla: Toleranca ndaj kriminaliteteve si fajdeja e haraçi ka përfunduar

  • Aksion i policisë kundër fajdexhinjëve, prangosen dy persona

  • Prokuroria nis hetimet ndaj profesorit Xhevat Krasniqi

  • Abazoviç për ndeshjen Serbi-Angli: Do të brohorasë për Serbinë

  • Më shumë