Lajme

Vazhdon prej 1 jave bojkoti i studentëve të Mjekësisë


Studentët e Mjekësisë kanë vijuar këtë të premte të 6 tetorit me bojkotin e auditoreve për të kundërshtuar punësimin e detyruar pas diplomave.

Tanimë, studentët vijojnë prej një jave bojkotin.

Ata e shohin ligjin si anti-kushtetues dhe anti-demokratik dhe e kundërshtojnë me forcë ndalimin e dhënies së diplomës së mjekut me kushtin e punësimit prej disa vitesh brenda vendit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore