Art&dizajn

Udhëtimi artistik i Gjelosh Gjokajt – “Pikasos së Ballkanit”, shfaqet para publikut kosovar


Pikaso i Ballkanit, siç kanë mësuar ta quajnë plot gazetarë, ndonëse ai ishte krejt i veçantë dhe i madh jo vetëm në krijimet, por edhe në numrin e tyre, erdhi i plotë në Prishtinë, pas shumë kohësh.

“Rrugëtimi Modernist i Gjelosh Gjokaj” është titulli që kuaratori i ekspozitës i’a ka vendosur, duke rrezikuar që të mos e përthekojë krejtësisht veprën shumëdimensionale të Gjeloshit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore