Aplikacione

Twitter-i nis testin për tregtinë elektronike


Platforma Twitter do të eksperimentojë duke lejuar kompanitë të shfaqin deri në 50 produkte për shitje në profilet e tyre.

Kështu ka bërë me dije kompania, si pjesë e një përpjekjeje për të fituar një pjesë të tregut amerikan prej 45 miliardë dollarësh për të ashtuquajturën tregti elektronike.

Mësohet se testimi i Twitter Shops do të jetë i disponueshëm për biznese të zgjedhura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të jetë i dukshëm për njerëzit që përdorin aplikacionin Twitter në iPhone.

Nëpërmjet veçorisë së re, pasi shohin produktin e shfaqur në Twitter, përdoruesit ridrejtohen në faqen e internetit të tregtarit për të realizuar blerjen e tij.

Ky eksperiment i tanishëm është zgjatim i një veçorie të mëparshme që kompania nisi vitin e kaluar. Ajo lejonte markat të shfaqnin deri në pesë produkte në krye të profileve të tyre.

Po ashtu kompania po eksperimenton me blerjet me transmetim të drejtpërdrejtë.

Kjo e fundit i lejon njerëzit të blejnë veshje, aksesorë dhe sende të tjera teksa shikojnë video live nga marka rreth produkteve.

 

Marrë nga “Reuters”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore