Sport

Tuchel thotë se Christensen ka luajtur ndeshjen e fundit me Chelsea-n


Foto: Paul Ellis/AFP/Getty Images

Thomas Tuchel ka supozuar që Andreas Christensen mund të ketë luajtur ndeshjen e tij të fundit për Chelsea-n pasi zbuloi se nuk ka qenë në gjendjen e duhur mendore.

26-vjeçari u tërhoq nga finalja e Kupës FA të fundjavës së kaluar kundër Liverpool-it vetëm disa orë para fillimit të ndeshjes me Tuchel duke lënë të kuptohet për çështje që kanë kufizuar disponueshmërinë e qendërmbrojtësit për disa javë.

Christensen ka filluar vetëm një nga gjashtë ndeshjet e mëparshme të klubit — një fitore 3-0 jashtë Leeds më 11 maj – ndërsa ai mbyllet në një lëvizje te Barcelona këtë verë kur skadon kontrata e tij në Stamford Bridge.

Foto: Alex Livesey – Danehouse/Getty Images

Chelsea do të përballet me Leicester City të enjten përpara një përplasjeje të ditës së fundit kundër Ëatford-it të rënë nga kategoria dhe Tuchel pranoi dyshimin e tij nëse tifozët do ta shihnin Christensen në veprim përsëri për klubin.

Christensen ka qenë një nga lojtarët më të kërkuar sezonin e fundit, dhe duket se destinacioni i radhës për danezin do jetë, Barcelona.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore